SCHEDULE DETAILS Information of Event Schedules
World is committed to making participation in the event a harassment free experience for everyone, regardless of level of experience, gender, gender identity and expression

ifj. Chikán Attila, BCSDH/ALTEO Nyrt.
Kényszerből versenyelőny – fenntartható vállalat
A helyi és globális fenntarthatósági kihívások egyre nagyobbak, tanácsos minden vállalatvezetőnek stratégiai szinten is foglalkozni ezekkel. A jó hír, hogy ez – ha jól csináljuk – nem csak kötelezettség, hanem versenyelőny is lehet. Az előadás célja ezek bemutatása, külön kitérve az energetikára is.

Szenes Zoltán, Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Háború, logisztika, védelemgazdaság
Nyolc hónapja folyik az orosz - ukrán háború, amely „kínpadra” feszíti a post-Covid utáni világot: gazdasági szankciók, infláció, munkanélküliség, recesszió, éhínség, globális ellátási zavarok. Az előadás a háborút katonai, logisztikai és hadigazdasági szempontból vizsgálja, bemutatja a harcoló erők logisztikai támogatási rendszerét, a hadigazdaság működésének sajátosságait orosz, ukrán, amerikai és NATO példákon keresztül. Amíg a háború lehetséges eszkalációja katonai vonatkozásban kiszámítható, az összetett hibrid hatások nemzeti, regionális és globális vonatkozásban nehezen kalkulálhatók, nemzetközi összefogásra és együttműködésre van szükség. Ezért az előadó kitér Ukrajnát támogató fegyverszállítások, a hadiipari termelés, a NATO keretek között végzett haditechnikai koordináció kihívásaira is. Az előadás bizonyítani kívánja Napóleon ismert tételét: az amatőrök a taktikáról, a profik pedig a logisztikáról beszélnek.
EBÉD

Kadur Szabolcs, Körber Hungária Gépgyártó Kft.
A green beszerzés irányai
Green beszerzés irányai bemutatja a globális trendeket Amerikától Ázsiáig. Kinek fontos és miért? Vajon tényleg van annyi tudatos vásárló, hogy piaci alapokra helyezve akár költséghatékony megoldás is lehet? Az új generációk igényei eltolják-e a piacot? Hogyan lehet beárazni a „zöldséget”? Kik hogyan vállalnak felelősséget, KKV vs. Multi. Jobb-e az új fenntartható beszállító, mint a meglévő nem zöld? Ha akarom, ha nem kötelezettségek mindenki felé lesznek: termékdíj, karbonvám, energiaadó.
Újrahasznosítás, zöld energia, hulladékgazdálkodás. Hogyan involváljunk, milyen digitális megoldás nyújthat segítséget?
Jelen időszakba luxus-e fenntarthatónak lenni? Mi lesz a logisztikával/csomagolással? Vissza tudjuk-e szorítani a műanyagot? Tudunk-e ésszerűen zöldek lenni alacsony költségszint mellett, kevés ráfordítással?

Papp Zoltán, LOGSZOLG Tanácsadó és Szolgáltató Kft.
Hogyan jutunk el a fenntarthatóság kezeléséhez a mindennapi munkában
Fenntarthatósági stratégiát, karbonsemlegességi célokat szinte minden vállalat megfogalmaz. Olyan ez, mint az egészséges táplálkozás: Trendi beszélni róla, vannak céljaink amit társaságban meg is osztunk másokkal. A mindennapokban viszont cukros, zsíros ámbár ízletes ételt eszünk, és „holnaptól” fogunk változtatni. Hogyan jutunk el a fenntarthatóság valódi kezeléséhez a mindennapi vállalati munkában? Mit tehetünk a megfogalmazott célok eléréséért az ellátási láncban ? Partnereink ösztönzése, bevonása a folyamatokba elengedhetetlen. De kik is ezek a partnerek vállalaton kívül és vállalaton belül, akik nélkül csak szélmalomharcot vívhatunk eredmények nélkül? Hogyan tudjuk Őket meggyőzni, bevonni és elkötelezni? Milyen úton juthat el a beszerzés a vállalat fenntarthatóság iránti elköteleződésére, ami hosszú távon sikeressé teszi a vállalatot?
Panelbeszélgetés
Szakemberek, különböző iparágakból mondják el, hogy mit jelent a fenntarthatóság a mindennapokban, túl az előadásokban elhangzottakon. A termelés, a csomagolástechnológia, a szolgáltató ipar képviselői mellett külön érdekesség a vonalkódos nemzetközi szabvány képviselőjének részvétele. A szabványszervezet képviselője a Lean&Green Platformot képviseli Magyarországon, amelynek fő célkitűzése az ellátási láncban bármilyen formában érintett vállalkozások együttműködését célozza meg.
KÁVÉSZÜNET

Kertay Balázs, KPMG Tanácsadó Kft.
Nemzetközi jó gyakorlatok az ellátási lánc zöldítésére és kockázatok csökkentésére
Az ellátási láncok megbízható működtetése egyre nagyobb fejtörést okoz a vállalatoknak és nincs mindenre használható „varázspálca”, ami egyszerre biztosítja a rugalmasságot, költségcsökkentést, zöldítést, üzletfolytonosságot és a változó ügyféligények azonnali kiszolgálását is. De milyen lehetőségeink vannak, hogy közelebb kerüljünk a vágyott állapothoz? Hogy köthető össze a lánc? Hogy lesz a megfelelősségből a végén profit és jó esetben brand-érték? Adaptálható, nemzetközi megoldások kerülnek bemutatásra az egyszerű, rövid akcióktól a jövő „csillag-rombolói”-ig, érintve a zöld beszerzés, (reverz) logisztika és környezeti lábnyom csökkentés területeit is.

Salamon Jolán, KORN CONSULT GROUP
Alkalmazkodom, tehát leszek
“Nem a legerősebb faj lesz a túlélő, nem is a legintelligensebb, hanem az, amelyik a leggyorsabban képes változni.” – Charles Darwin
El kell fogadnunk, hogy a világunk megváltozott, és ez az őrület állandóvá vált. Konkrét példákkal szemléltetem, hogy mit tehet egy termelővállalat vállalatvezetési, logisztikai és beszerzési oldalról, hogy jobban adaptálódjon az állandóvá vált krízishelyzetekhez.

Oroszi Eszter Diána, Silent Signal Kft.
Szirének hálójában – avagy hívószavak a szervezetet érintő információbiztonsági kockázatok (költség)hatékony kezeléséhez
Végezzen egy szervezet bármilyen tevékenységet, információbiztonsági kockázatokkal mindenképpen szembe kell néznie. Ahhoz, hogy ezeket hatékonyan kezelni lehessen, elengedhetetlen a megfelelő kockázatelemzés készítése. A szervezetet „behálózó” fenyegetések és sebezhetőségek feltérképezése azonban nem egyszerű feladat, a helytelen megközelítés és értékelés könnyen tévútra viheti a vezetőséget. Előadásomban esettanulmányként tanulságos rossz példákat, és megszívlelendő jó gyakorlatokat, valamint a szervezet életét megkönnyítő szoftveres megoldást is bemutatok – és az is kiderül, mi köze van a sziréneknek a kockázatokhoz.
Az MLBKT Lőrincz Péter Diplomamunka-pályázatának díjátadója
Szakmai mentoring a gyakorlatban
Kerekasztal beszélgetés az MLBKT szervezésében megvalósult Mentoring Program tapasztalatairól, jövőbeli terveiről a gyakorlott mentorok és mentoráltjaik részvételével.

dr. Sztrapkovics Balázs, BME
Lean menedzsment a vállalati gyakorlatban: vágyak és a valóság közti különbségek Magyarországon!
Az előadás célja bemutatni, hogy jelenleg Magyarországon hogyan végzik a vállalatok a lean menedzsment bevezetését. Mik a menedzsment motivációi, a tipikus hibák, buktatók a lean bevezetése és alkalmazása során, valamint, hogyan tudjuk ezeket kiküszöbölni. Az előadásban kiemelt szerepet szánunk a lean folyamatfejlesztő munkájának bemutatására, valamint arra hogy milyen készségek szükségesek ahhoz hogy jó lean szakember lehessél. Kitérünk a jelenleg Magyarországon elérhető lean képzésekre, valamint arra hogy miért fontos a mélyreható módszertani tudás megszerzése, a gyakorlati projektek megvalósítása előtt. Végezetül néhány igen népszerű lean eszköz gyakorlati alkalmazásának nehézségeire térünk ki.
EBÉD
A kongresszus fő programjának látogatási lehetősége

Dr. Füredi Júlia, Sparq
Mégis kinek az élete? Avagy ki hozza az eredményeket?
Ha elfogadjuk alaptételként, hogy nem a technológián, hanem az embereken múlik az eredményesség (márpedig fogadjuk el), akkor fontos, hogy megértsük mit gondolnak ők.
Mert ez alakítja a szervezeti kultúrát, ami vagy alávág a növekedésnek és a produktivitásnak, vagy támogatja azt. Szóval, beszéljünk az emberekről és a profitról bullshit-mentesen!

dr. Wimmer Ágnes, BCE
A "jó üzlet" és a munkahelyi flow-t támogató vezetői készségek nyomában – Egy komoly játék tapasztalatai
Csíkszentmihályi Mihály flow elméletéhez kapcsolódóan 29, a „jó üzletet” segítő vezetői készséget határozott meg. Az előadásban a munkahelyi flow állapotot elősegítő vezetéshez szükséges fő készségeket (a stratégiai gondolkodásmód, a visszacsatolás, az egyéni erősségek felismerésének, valamint a kihívások és a készségek közti egyensúly megteremtésének készsége) vizsgáljuk, kitérve arra, is, hogy milyen további készségek segíthetik ezeket. Az elemzés a flow-alapú vezetői készségek mérésére és fejlesztésére kidolgozott komoly játék, a FLIGBY® („Flow is Good Business For You”) közel egy évtizedre visszatekintő adataira épít. A több ezer játékos valósághű virtuális döntési szituációkban hozott döntéseinek eredményeire, vezetői készségeinek vizsgálatára építő nemzetközi minta lehetőséget ad a logisztika és ellátási lánc területén dolgozók és más iparágakban tevékenykedő vezetők készségportfólióinak összehasonlítására is.
Szerzőtársak: Dr. Buzády Zoltán, egyetemi docens; Dr. Csesznák Anita egyetemi docens; Szentesi Péter egyetemi tanársegéd

Nagy-Józsa Dorottya, Y2Y Hungary Kft.
Vigyázzak magamra, a kollegáimra, a cégemre, és a bolygónkra? Mégis hogyan?
Szent Péter engem ne hívj, én nem mehetek, a lelkem a vállalatot illeti meg...
Volt két évünk, hogy megtanuljuk, hogy lehet úgy vezetni, hogy a munkavállalóink egy részét még sose láttuk. Hogy mit tesz a szervezetünkkel (és nem utolsósorban a saját szervezetünkkel), ha szanaszét darabolódva dolgozunk, ha nem tudunk többé azonos feltételeket biztosítani mindenkinek, ha a pszichológiai biztonság hiánya mellé már a fizikai biztonság hiányával is kezdenünk kell valamit. Aztán megkaptuk 2022-t, és most már egyszerre kellene úgy vezetnünk, hogy magunkat rendben tartjuk, hogy a cégünk stratégiája tudjon mit kezdeni a devizapiaci hullámainkkal, a szerteszéjjel töredezett ellátási láncokkal, a fix költségeink egekbe szökellésével, az olajárakkal, és még sorolhatnánk. És tegyük mindezt úgy, hogy közben minden porcikánkon érezzük, hogy ha mi nem, hát senki sem tehet már érdemben semmit azért, hogy a gyermekeink, az unokáink is legalább egy élhető közegben folytassák ugyanezt.
EBÉD